EnglishRussianUkrainian

Як залучити 350 тисяч жителів Вінниці до розбудови міста?

Інститут розвитку міста, Вінниця, ВНТУ, 22.03.17.22 березня 2017 р. у ВНТУ відбулось знайомство з Інститутом розвитку міста, який генерує і концентрує ідеї для покращення Вінниці.

Чверть сотні викладачів, науковців та студентів ВНТУ познайомились з представниками КП "Інститут розвитку міста", які завітали до університету, щоб презентувати актуальні програми для розвитку Вінниці. Аліна Дяченко, директор Інституту, розповіла про місію, основні завдання та проекти, якими займається молодий й талановитий колектив підприємства. Одним із завдань Інституту є посередництво між міською владою, громадою, міжнародною спільнотою та владою/громадами інших міст.

Інститут розвитку міста, Вінниця, ВНТУ, 22.03.17.Час від часу у працівників міськради або городян, представлених через громадські організації, виникає ідея вирішення певної актуальної проблеми Вінниці. Саме тоді підключаються проект-менеджери Інституту: вони оцінюють перспективність ідеї, допомагають допрацювати її і знайти шляхи для втілення.

Кожен, хто згенерував ідею, може самостійно оцінити, чи має вона шанси на реалізацію. Для цього він повинен проаналізувати її в кількох аспектах:
1)    чи відповідає ідея "Стратегії розвитку Вінниці 2020" – документу, в якому виділено основні напрями розвитку міста (скачати документ у форматі PDF);
2)    чи стосується ідея однієї з трьох тем:
-    урбаністика (благоустрій),
-    енергоефективність/енергозбереження/екологія,
-    дизайн/маркетинг/брендування/промоція Вінниці;

3)    чи не входить ідея до існуючих міських програм (є на сайті Вінницької міської ради http://www.vmr.gov.ua ).

Увага! Найактуальніші теми, над якими зараз працює підрозділ урбаністики Інституту розвитку міста, - це проекти з розбудови:
1)    набережної Південний Буг;
2)    площі Героїв Чорнобиля;
3)    Привокзальної площі.

Аліна Дяченко пояснила присутнім, що на сьогодні існує кілька шляхів, якими активний городянин може запропонувати свої ідеї.
Перший - це подати свою пропозиції через Facebook https://www.facebook.com/urbanizationukr/ або https://www.facebook.com/alina.dyachenko .
Другий - написати електронне чи письмове звернення до голови міста на сайті ВМР .
Третій – звернутись у громадську організація "Подільська громада" http://gromada.vn.ua/ .
Четвертий – взяти участь у щорічному Форумі інститутів громадянського суспільства "Точки взаємодії".

- П’ятий шлях – в перспективі, - повідомляє Аліна Дяченко. - Найближчим часом запрацює Центр підтримки громадських організацій – NGO-HUB (адреса: в. Пушкіна, 11, м. Вінниця). Це має бути спеціальний майданчик, на якому регулярно і постійно відбуватиметься діалог між владою, громадськими організаціями та окремими жителями Вінниці.

Інститут розвитку міста, Вінниця, ВНТУ, 22.03.17.Завдяки зусиллям колективу Інституту відбувається активна співпраця з міжнародними установами й організаціями, з представниками та офіційними особами інших країн, які відвідують Вінницю. Зараз втілюється кілька масштабних міжнародних проектів.
1. Розробка Концепції інтегрованого розвитку міста "Вінниця 2030".
Група експертів та представників бізнесу здійснює SWOT-аналіз ситуації у місті, щоб виявити найбільш нагальні потреби. Головний принцип задоволення цих потреб: комплексний підхід, тобто одночасне вирішення проблеми у кількох сферах, наприклад, освіта-медицина-благоустрій та ін. На певному етапі до участі запросять громадян міста
2. Енергоефективна інфраструктура.
В межах проекту розроблено План сталого енергетичного розвитку міста та вже отримано Європейську енергетичну нагороду. Найближчим часом запрацює цікавий проект "ВелоВінниця-2018".
3. Розвиток громадянського суспільства – створення простору для діалогу між владою та громадою NGO-HUB, про який говорилось вище.

Більше про діяльність та проекти КП "Інститут розвитку міста" – див. посилання https://drive.google.com/file/d/0B5mRDFAjluA9ZDFOTkhZdzQ3aVk/view?usp=sharing або нижчерозташовану презентацію.

- Ідей можна створити дуже багато. Але щоб втілити хоча б якісь з них, влада фокусується на деяких, а саме – на тих, які відповідають Стратегії-2020 та міським програмам. Потрібно врахувати, що ось є 700 працівників міськради. У них часу – 24 години на добу, мінус – час на сон та особисте життя. Тому вони не можуть зробити ВСЕ. Але якщо до них приплюсувати зусилля 350 тис. городян, то для міста буде зроблено набагато більше.

Повний фотозвіт зустрічі: Альбом Фейсбук

Cкорочений фотозвіт з події "Презентація Інституту розвитку міста", ВНТУ, 22.03.17.

Презентація Інституту розвитку міста, Вінниця, ВНТУ, 22 березня 2017 р.

Презентація Інституту розвитку міста:

Друк PDF

vd41.jpg