Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

"AI & Open Data - Hackathon Vinnytsia 2019" - другий Хакатон з відкритих даних та штучного інтелекту у Вінниці

  • Автор: Super User

AI & Open Data - Hackathon Vinnytsia 2019У ВНТУ вруге відбувся Хакатон з AI та Open Data за підтримки Вінницької міської ради.

Напруженою виявилась субота 21 грудня 2019 р. у Вінницькому національному технічному університеті для учасників другого Хакатону «AI & Open Data - Hackathon Vinnytsia 2019». Команди складались зі студентів вищих навчальних закладів та  розробників-початківців з ІТ-компаній міста. Вони  проектували рішення для розв’язання різноманітних проблем громадян: екологічних, транспортних, освітніх, медичних, комунальних тощо. При цьому  використовувались існуючі набори даних у доступному для машинної обробки форматі. Також за умовами конкурсу учасники мали запропонувати власне бачення для створення наборів даних для вирішення певного актуального завдання. У цьому їм допомагали досвідчені ментори: представники Вінницької міської ради та провідних організацій, що займаються відкритими даними. Таким чином забезпечилась можливість для команд створити будь-яке унікальне рішення в межах змагання, з подальшим потенційним впровадженням цього проекту. 

Щоб познайомити команди з концепцією відкрити даних та технологією штучного інтелекту, на початку Хакатону з презентаціями виступили члени журі: радник міського голови Риженко Олександр розповів про "Сучасний стан використання відкритих даних у цифровій трансформації зоряної системи "Альфа-Центавра", консультант із політики відкритих даних громадської організації "Агенція журналістики даних" проект TAPAS аналітик Тишкевич Богдан пояснив "Яку цінність мають відкриті дані міст: стратегії використання та кейси", завідувач кафедри САКМІГ Мокін Віталій описав особливості «AI&Open Data на базі платформи Kaggle". Презентації допомогли деяким командам згенерувати власні рішення для громади міста.  

Команди розробили проекти сучасних інформаційних систем на основі технологій штучного інтелекту та концепції відкритих даних. Якщо проекти розвивати, вони стануть основою для веб-порталів, чат-ботів, мобільних додатків для смарт-міста. При цьому обов’язково використовуватимуться напрацювання Вінницької міської ради:  Портал відкритих даних ВМР.

Журі, яке складалось з представників організаторів Хакатону: Вінницької міської ради, Вінницького національного технічного університету, ГО «Технічний скаутський рух It-Scouts» та «Подільської агенції регіонального розвитку» - визначило цьогорічних переможців: 1 місце – команда «Юні орли» (Манченко Сергій, Збитківський Владислав, Кривенко Іван) з проектом ”Проблеми житлових будинків у місті Вінниці”. 2 місце - команда «Cattle Family» (Ковтун Богдан, Кучерявий Ігор, Веренько Артем) з проектом “VNTransport. Транспортний бот міста Вінниці”. 3 місце – “VNTU_Tehnari” (Кренцін Михайло, Колос Ірина, Ніколайчук Владислав, Васильков Сергій) з проектом “UrbanData”.

Усі учасники отримали сертифікати і сувенірну продукцію з символікою заходу і партнерів, а переможці здобули цінні призи та дипломи. Також під час заходу хакатонівці розвинули свої професійні навички (hard skills) та “прокачали” власні особистісні компетенції (soft skills). 

Організатори сподіваються, що проекти розвиватимуться далі зусиллями авторів спільно з Вінницькою міською радою, щоб створити відкрите та високоінтелектуальне Smart City – місто Вінниця. 

Третій Хакатон «AI & Open Data - Hackathon Vinnytsia» відбудеться вже наприкінці весни 2020 року. Отже, усім потенційним учасникам - і студентам, і розробникам -  варто генерувати нові ідеї та рішення, корисні для вінничан.

Фотозвіт: http://photo.vntu.edu.ua/album/423 , http://photo.vntu.edu.ua/album/424 

 

Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 75 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (адміністратор сайту)
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна