EnglishRussianUkrainian

Випуск Стартап Школи «Sikorsky Challenge» м. Вінниці

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста Вінниці9 червня 2017 року у Вінницькому національному технічному університеті відбувся перший випуск Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці.

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста ВінниціНа початку події випускників привітав ректор ВНТУ Володимир Грабко, який зазначив:
- Розвиток і підтримка стартап руху – невід’ємна складова інноваційної освіти, що виникає при поєднанні високого професіоналізму та бізнес-підготовки. Саме тому наш університет уже в цьому році планує набирати новий курс у Стартап Школу, яка уже стала однією з візитних карток Вінницького національного технічного університету.

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, подякував випускникам за креативність, а також запевнив їх у тому, що міська влада цілковито підтримуватиме інноваційні проекти й рішення молодих людей, спрямовані на покращення життя у місті Вінниці.

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста ВінниціПісля цікавих презентацій проектів, низки запитань та запеклих дискусій до роботи взялося журі, яке складалось з керівників зазначених компаній. В результаті тривалого обговорення були оголошені переможці першого випуску Стартап Школи м. Вінниці, якими стали:
1 місце – проект SmartWindows, який презентував Олександр Полторак. Ідея стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується по мірі їх забруднення. Система дозволяє економити кошти, час та зусилля, яких потребує очищення вікон, особливо на хмарочосах.
2 місце – проект HotWall Дмитра Безрученка, який запропонував оригінальну конструкцію високоефективного керамічного обігрівача.
3 місце – проект High-Tech.Code Олега Овчаренка який запропонував оригінальну систему корпоративних знижок у вигляді мобільного додатка, який дозволяє людям економити на покупках.

Учасники школи зазначали про надзвичайно позитивний і значний практичний досвід в результаті навчання. Всі учасники фінала готові продовжувати роботу над своїми стартапами та зацікавлені в подальшому рості.

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста Вінниці

Заняття у Стартап Школі тривали з 6 лютого по 8 червня цього року. Під керівництвом відомого фахівця, бізнес-тренера Ігоря Пеєра та інших досвідчених фахівців учасники проходили навчально-тренувальні програми «Вступ до інноваційного підприємництва» та «Практика запуску стартапа», паралельно створюючи та реалізовуючи свої власні перспективні проекти від ідеї до стартап-проекту. Для слухачів Школи були організовані зустрічі з керівниками успішних вінницьких Стартапів, а також проводились презентації кращого інноваційного досвіду роботи провідних технологічних та ІТ-компаній.

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста Вінниці- У лютому цього року на навчання було відібрано 75 учасників, серед яких були студенти різних університетів, викладачі та молоді підприємці. За результатами навчання було сформовано 19 стартапів – готових до реалізації проектів. Для представлення перед журі було відібрано 11 проектів (поміж яких 1 від викладача, 2 від підприємців, 8 від студентів). Більшість проектів – це стартапи програмного змісту – мобільні додатки, зокрема Інтернет речей, однак були і стартапи апаратного змісту. Таким чином, Школа забезпечує зв’язок університету, науки та бізнесу, тому що наші випускники створюють конкурентоспроможний інтелектуальний продукт поглиблюючи при цьому поглиблюючи професійні знання та паралельно практикуючи розвивають свої м’які навички, – розповідає керівник Стартап Школи Костянтин Коваль.

У підсумку Ігор Пеєр не приховував свого задоволення і зазначив:
- Ми можемо сміливо сказати, що нам все вдалося! Я переконаний, що сьогоднішні проекти в скорому майбутньому перетворяться на справжні компанії з реальними продуктами і клієнтами.

Вінницька Стартап Школа працює за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради та у тісній співпраці з Стартап Школою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Навчання у Школі відбувалось за підтримки соціально відповідальних представників бізнесу – компаній «Спільна справа», «Exadel», «WinInteractive», «Delphi», «Конекс», «Transfotech», «KVARK», «Epam», «IncoreSoft», «Gemicle Inc.», «ВТН», «Astound Commerce», «Дайтекс Технолоджіс».

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста ВінниціНатхненник і автор ідеї створення Стартап Школи у Вінниці головний виконавчий директор компанії «Transfotech» Давид Ар’є на завершення сказав:
- Я приємно вражений сьогоднішньою подією. Вінниця має славетну історію та великий потенціал в сфері hi-tech, що й довели наші випускники. А велика кількість проектів обов’язково з часом перейде у якість та стане запорукою високого рівня життя як стартаперів, так і їх майбутніх клієнтів.

Новий курс Статап Школи у Вінницькому національному технічному університеті почнеться уже в новому навчальному році.

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
21021 м. Вінниця,