23 березня відбулося офіційне відкриття 5-ої Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці та розпочато навчання нових слухачів за програмою курсу «Вступ до інноваційного підприємництва та практика запуску стартапу».

Навчання слухачів передбачає допомогу їм втілювати власні ідеї у реальні бізнес-проєкти з перспективою заснування інноваційних стартап-компаній. Навчальний курс триватиме до червня. За його підсумками кращі стартапи отримають фінансову підтримку на розвиток свого проєкту та будуть рекомендовані до участі у щорічному у Х міжнародному фестивалі інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021». На відкритті були присутні засновники, керівники та партнери Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці, підприємці, студенти та учні вінницьких навчальних закладів.

Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці Костянтина Коваля

З вітальними словами до присутніх звернувся ректор Вінницького національного технічного університету професор Віктор Біліченко: «П’ятий сезон Стартап Школи – це вже чудовий прогрес і надзвичайно важливо, що заснована на базі ВНТУ ще п’ять років тому інноваційна екосистема набуває щорічно нових елементів і повністю відповідає стратегії розвитку міста. Адже за цей час, за підтримки міської ради і міського голови Моргунова Сергія Анатолійовича, вдалось створити зручні умови для роботи стартап-команд: інноваційно-тренінговий центр – для комфортного навчання; конференц-зал – для роботи в онлайн-режимі з українськими та іноземними партнерами; а минулого року, незважаючи на карантинні обмеження, вдалось створити лабораторію прототипування та робототехніки».

Ініціатор заснування стартап школи у Вінниці Давід Аріє, керівник компанії «Transfotech», також наголосив на доцільності розширення взаємовигідної співпраці Стартап Школи на базі ВНТУ з місцевими та міжнародними бізнес-компаніями, успішними випускниками, міжнародними фондами і усіма тими, хто зацікавлений у розвитку хайтек. Він підтвердив наміри своєї кампанії підтримувати інноваційний рух у ВНТУ та у нашому місті в цілому.

Ідейний натхненник стартап школи на базі ВНТУ професор Роман Квєтний, завідувач кафедри АІІТ ВНТУ, привітав учасників з унікальною можливістю навчатися у найкращих та найпрогресивніших спеціалістів інноваційного бізнесу. Підкреслив важливість та унікальність цього проекту для регіону, та наголосив на необхідності всім учасникам взяти від навчання максимум користі, адже розроблена програма насичена різними складовими і залучаються цікаві спікери та експерти для надання багатовекторних знань в царині хайтек, розвитку бізнесу та просуванню стартапів на світовий ринок. Він згадав успішні проєкти з минулих років, які вже отримали свій розвиток та знайшли партнерів та інвесторів, відзначив суттєвий призовий фонд, який щороку виділяють спонсори, і подякував їм за розуміння значимості бізнес освіти у ВНТУ.

Модератор урочистого відкриття та керівник Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці, завідувач кафедри ІНВ Костянтин Коваль, зазначив, що відкриття 5-го сезону є дуже важливою подією для стабільного розвитку інноваційної екосистеми міста. Яскравим прикладом визнання ефективності роботи нашого університету в цьому напрямку є укладання Меморандуму про заснування інноваційного кластеру міста Вінниці. Також наголосив, що цього року до 30-річниці незалежності України ювілейний Х Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021" відбудеться з 17 по 20 серпня 2021 року в Національно технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» ім. Ігоря Сікорського, на який переможці нашої стартап школи будуть рекомендовані до участі поза конкурсом.

«Вінницька міська рада і особисто міський голова Моргунов Сергій Анатолійович вбачають необхідність інноваційного розвитку міста та формування екосистеми для новаторів та винахідників, які мали б можливість працювати і розвиватись у Вінниці, засновуючи власні інноваційні компанії та залучаючи інвестиції у Вінницьку ОТГ. Ще з 2018 року відбувається плідна співпраця з стартап школою на базі Вінницького національного технічного університету. Вдячні адміністрації університету за підтримку і розвиток ініціативних викладачів і студентів! Найближчим часом місто надасть університету чергову субвенцію за цим напрямком розміром 300 тис. грн. для того, щоб зробити умови та якість навчання ще кращими. Крім того, відповідно до голосування в рамках бюджету громадських ініціатив Вінницька міська рада планує в цьому році реалізувати програму з навчання 3D-моделюванню школярів і студентів. Для реалізації зазначеної програми виділено бюджет у розмірі близько 200 тис. грн. Для виконання цієї програми також плануємо залучити провідний технічний заклад міста, щоб поширювати знання серед молоді, а можливо й для слухачів Стартап Школи, в кого стартапи будуть спрямовані на використання зазначеної технології для прототипування», - зауважив директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко.

Провідний тренер мережі стартап шкіл "Sikorsky Challenge", міжнародний фахівець з інновацій та розвитку стартапів Ігор Пеер у своїй промові зазначив, що важливо бачити великі цілі і впевнено рухатись до них для досягнення реальних результатів в цій не простій, але цікавій і надзвичайно перспективній справі інноваційного розвитку університету, міста, країни. Анонсував загальний план навчання, де буде розказано як потрібно шукати ідею для стартапу, вивчати цільову аудиторію, розвивати свій стартап для створення прототипу, аналізувати конкурентів та переваги власної ідеї, залучати фахівців для забезпечення маркетингового, економічного чи юридичного супроводу, знаходити можливості для його реалізації на місцях, які інструменти при цьому доцільно використовувати тощо.
Після цього Ігор провів для учасників тренінг «Нові підходи в управлінні інноваційним бізнесом», під час якого він детально пояснив, що являє собою стартап, з чого він розпочинається та на що потрібно звернути увагу при його запуску.

Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці Костянтина Коваля

Корисно для навчання та працевлаштування