Чи можливо зараз зібрати на інтелектуальне шоу дітей та підлітків? Особливо, якщо шоу відбувається онлайн?

Кубок IT-SCOUTS Що? Де? Коли?

Учні та вчителі Вінниці та Вінницької області показали, що випробування кмітливості та ерудиції з інженерної тематики від ГО «IT-SCOUTS» – їм і до снаги, і до смаку!

17 квітня 2021 року Технічний скаутський рух IT-SCOUTS на базі Вінницького національного технічного університету провів інтелектуальне змагання для вчителів та школярів «Кубок IT-SCOUTS «Що? Де? Коли?»-2021. Кубок мав на меті підвищити рівень зацікавленості точними, фундаментальними, технічними, природничими науками у молоді Вінницької області та для обміну досвідом між тими, хто навчає цим наукам у школах та університетах.

Більше сотні учасників (24 команди) з Вінниці, Жмеринки, Брацлава, Немирова, Гайсина, Мурованих Курилівців, Гавришівки, Агрономічного взяли участь у Кубку, де продемонстрували свою ерудицію, кмітливість, креативність та вміння працювати в команді.

- Для цього Кубку ми підготували низку питань, які об’єднують інженерно-технічну тематику – програмування, робототехніку, історію технологій та інші – у форматі інтелектуального шоу «Що? Де? Коли?», - говорить Анатолій Теклюк,  багаторічний ініціатор проведення подібних ігор на теренах Вінниччини, кандидат філософських наук Вінницького національного технічного університету. – Саме тому відповіді на питання вікторини неможливо знайти в Інтернеті. Для вирішення кожного питання команди повинні були об’єднати свої інтелектуальні зусилля, проявити гнучкість мислення і навіть інтуїцію. До речі, найскладнішим виявилось питання про кельтську технологію обробки золота!

Вікторина у форматі онлайн відбувалась досить динамічно із використанням сучасних інформаційних технологій:

- Для проведення інтелектуального шоу ми використали три основних інструменти: платформу для проведення онлайн-вікторин, платформу для проведення онлайн-зустрічей та трансляцію на Youtube-каналі IT-SCOUTS, - розповідає Олена Бурдейна, співзасновниця руху, викладачка ВНТУ, - А команди мали продумати, як вони будуть «брейн-штормити» з дотримання карантинних обмежень. Це було організаційно-технічне завдання для лідерів команд – вчителів шкіл та керівників гуртків у Вінницькій області.

Запекла інтелектуальна боротьба виявила наступних переможців Кубку IT-SCOUTS "Що? Де? Коли?"-2021:

1 місце - "Collective Mind", Вінницький технічний ліцей, лідер - Штельмах Інна, учасники - Грачов Артем, 17р. Скорик Родіон, 16р., Коношевський Денис, 17р., Побережний Олександр, 16р., Іваніцький Максим, 16р., Грінін Андрій, 17р. (11 клас).

2 місце - "Золоті школярі", КЗ "Гуманітарна гімназія ім. М. І. Пирогова" ВМР, лідер - Зверова Тетяна, учасники - Вотяков Тимур, 14р., 9 клас; Мудрик Владислав, 14р., 9 клас; Дергун Владислав, 15р. ,9 клас; Мудрик Святослав, 12р.,7 клас.

3 місце - "Gigabyte", Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, лідер - Клапущак Віталій, учасники - Бондарєв Олександр, 14р., 9 клас; Жердецький Денис, 14р., 9 клас; Саченко Дмитро, 14р., 9 клас; Шніпов Дмитро, 14р., 9 клас; Кислова Олександра, 14р., 9 клас; Клапущак Богдан, 14р., 9 клас.

Кубок IT-SCOUTS Що? Де? Коли? Кубок IT-SCOUTS Що? Де? Коли?

- Команда організаторів IT-SCOUTS дякує усім за участь, а також за позитивні відгуки та високу оцінку нашої роботи, - наголошує Костянтин Коваль, керівник технічного скаутського руху IT-SCOUTS, к. т. н., завідувач кафедрою ІНВ ВНТУ.  - У свою чергу наш захід дав можливість учителям та керівникам гуртків озвучити, що, на їхню думку, необхідно для відродження інтересу молоді до техніки та інженерії. У опитувальній анкеті лідери команд наголосили: не вистачає обладнання, спілкування з колегами для обміну досвідом та методиками викладання, а також – відповідного фінансування.

Захід організувала та провела ГО «Технічний скаутський рух IT-SCOUTS» у рамках «Обласної цільової соціальної програми підтримки молодіжного технічного скаутського руху ІT-SCOUTS» на базі Вінницького національного технічного університету. Згідно з програмою, усі учасники інтелектуального шоу отримають сертифікати і подарунки, а учасники-переможці – дипломи, персональний подарунок та командний приз. Усі учасники «Кубку ІT-SCOUTS «Що? Де? Коли?»-2021 – і школярі, і вчителі – запрошені на наступні заходи 2021 року: Весняний Техноквест, Літній майстер-клас для вчителів, Осінній Хакатон «Smart city», Осінній Фестиваль гуртків та регіональних осередків ІT-SCOUTS.

У майбутньому планується проводити окремі інтелектуальні турніри для команд з Вінниці та для команд з області, так як заснування осередків IT-SCOUTS у районах та ОТГ Вінниччини – стратегічне завдання для динамічного розвитку та реалізації амбітних інвестиційних інженерних проектів руху. Крім того, розвиток технічних компетенцій і надання можливостей для навчання технологіям молоді в територіальних громадах і новостворених районах  області – одне із перспективних завдань для ГО «ІТ-СКАУТС».

Захід реалізовано завдяки роботі зацікавлених у розвитку технічного руху викладачів ВНТУ та однодумців: Олени Бурдейної, Анатолія Теклюка, Дмитра Штофеля, Вероніки Матвійчук, Олени Косарук, Руслана Белзецького, Сергія Барабана, Олександра Манжілевського, Ярослава Осадчука, Ярослава Іванчука, Олени Горохової, Сергія Ліхошорського, Олени Прозор та Костянтина Коваля. А також багаторічних партнерів: Департаменту соціальної і молодіжної політики та Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, Департаменту освіти і Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради.

Кубок IT-SCOUTS Що? Де? Коли? Кубок IT-SCOUTS Що? Де? Коли?

Більше про IT-SCOUTS та наступні заходи: https://www.facebook.com/itscoutsvntu

Відео-трансляція на Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=dw0yhgR6ALs

Корисно для навчання та працевлаштування