EnglishRussianUkrainian

Стажування молодих спеціалістів і проблема трудової книжки

Українські студенти дедалі частіше усвідомлюють, що для успішної кар’єри потрібно якнайбільше практикуватись в галузі, з якою вони планують пов’язати своє життя. Тому вони звертаються до системи стажування – тобто набувають практичні навички на робочому місці під керівництвом досвідченого наставника.

Щоб приступити до стажування, студент і керівник підприємства повинні певним чином узаконити співпрацю один з одним – тобто оформити певний перелік документів. Серед них – договір про стажування та наказ про проходження стажування, який повинен бути виданий на підприємстві впродовж 1 тижня роботи студента.

Донедавна і студентам, і керівникам не було ясно, чи слід фіксувати інформацію про стажування у трудову книжку молодого спеціаліста?

Восени 2013 року відповідні міністерства України видали наказ, в якому вказано: запис про стажування повинен обов’язково вноситись до трудової книжки. В трудовій книжці вказується: посада, період, структурний підрозділ, спеціальність або професія стажера та ін. Підставою для внесення записів є наказ про стажування.

Якщо молода людина досі не працювала і не має трудової книжки, на підприємстві повинні її завести. Для цього потрібно пред’явити паспорт та документ про освіту чи професійну підготовку.

Запис в трудовій книжці стане студенту в нагоді після закінчення навчання. Потенційний роботодавець побачить, що претендент на вакансію вже має певні практичні навички з набутої професії. Завдяки стажуванню юний фахівець взмозі приступити до виконання своїх фахових обов’язків негайно або після мінімального інструктажу.

Друк PDF

pic1.jpg