Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

Як втілити у життя відкриття українських вчених?

  • Автор: Super User

Стартапи, спін-офф компанії, венчурні інвестиціїЩо потрібно для того, щоб українські технічні/технологічні стартапи досягали успіху на батьківщині винахідників, а не в Силіконовій долині? Ефективну систему розвитку спін-офф компаній пропонує Кедрик Уайт, американський економіст та інвестор, проректор з інновацій в Нижегородському державному університеті ім. Лобачевського.

Спін-офф компанії - компанії, створені на основі наукових розробок дослідників, які працюють в університетах. Щоб подібні компанії успішно розвивались в Україні, необхідна ефективна система венчурних інвестицій - приватних та державаних. Венчурні інвестиції - це капіталовкладення у нові ризиковані проекти, при чому кошти можуть бути як на 100% приватними, так і частково державними.

Вітчизняні венчурні інвестори очікують повернути вкладені кошти і отримати прибуток через 2-3 роки. Для спін-офф компаній 2-3 роки - період початкових дослідженть, патентування, створення прототипів. Як подолати цю суперечність пояснює американець Кендрик Уайт в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Згідно з спостереженнями Кендрика Уайта, є кілька пояснень надскладної долі винаходів, зроблених вченими на пострадянському просторі:
1. В науковому середовищі немає розуміння сучасних технологічних трендів. Дослідники читають журнал Nature, але вони не мають можливості замовляти якісні маркетингові дослідження за окремими технологічними напрямами. Закордоном науковці з спін-проектами отримують доступ до маркетингових баз даних і можуть оцінити перспективність ідеї з точки зору ринку.
Наслідок: науковці не уявляють, що насправді користується попитом і що вже зроблено.
2. Відсутня державна підтримка на етапі початкових досліджень, під час патентування, прототипування.
3. Венчурні інвестори очікують повернення капіталовкладень через 2-3 роки, тоді як в світі стартапи починають давати прибуток на 6-8 році році життя.

Докладніше про роботу проректора з іновацій Кендрика Уайта - в статті "Мистер Уайт останавливает утечку мозгов".

Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (адміністратор сайту)
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна