Випускникам не потрібно відшкодовувати вартість навчання

Вільне працевлаштуванняСкасовано норму щодо обов'язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів та відшкодування ними вартості навчання (крім випускників-медиків) - інформує Міністерство освіти і науки України.

Норма скасовується Постановою №216 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. №992", прийнятою 15 квітня 2015 р. Кабінетом Міністрів України. Текст постанови - за посиланням.

Відмінено будь-яку примусовість у працевлаштуванні. Відтепер випускник має вільно обирати місце майбутньої роботи на підприємстві, в організації чи установі будь-якої форми власності. Також скасовано обов'язкове підписання тристоронніх угод, видачу випускникові направлень на роботу та довідок про самостійне працевлаштування.

Щоб допомогти випускам працевлаштуватись, в навчальних закладах мають функціонувати спеціальні структурні підрозділи (центри, відділи, сектори, служби). Тісна співпраця з державною службою зайнятості, а також з підприємствами, установами та організаціями різних форм власності сприятиме знаходженню потенційних роботодавців для молодих фахівців.