Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

Стажування молодих спеціалістів і проблема трудової книжки

  • Автор: Super User

Українські студенти дедалі частіше усвідомлюють, що для успішної кар’єри потрібно якнайбільше практикуватись в галузі, з якою вони планують пов’язати своє життя. Тому вони звертаються до системи стажування – тобто набувають практичні навички на робочому місці під керівництвом досвідченого наставника.

Щоб приступити до стажування, студент і керівник підприємства повинні певним чином узаконити співпрацю один з одним – тобто оформити певний перелік документів. Серед них – договір про стажування та наказ про проходження стажування, який повинен бути виданий на підприємстві впродовж 1 тижня роботи студента.

Донедавна і студентам, і керівникам не було ясно, чи слід фіксувати інформацію про стажування у трудову книжку молодого спеціаліста?

Восени 2013 року відповідні міністерства України видали наказ, в якому вказано: запис про стажування повинен обов’язково вноситись до трудової книжки. В трудовій книжці вказується: посада, період, структурний підрозділ, спеціальність або професія стажера та ін. Підставою для внесення записів є наказ про стажування.

Якщо молода людина досі не працювала і не має трудової книжки, на підприємстві повинні її завести. Для цього потрібно пред’явити паспорт та документ про освіту чи професійну підготовку.

Запис в трудовій книжці стане студенту в нагоді після закінчення навчання. Потенційний роботодавець побачить, що претендент на вакансію вже має певні практичні навички з набутої професії. Завдяки стажуванню юний фахівець взмозі приступити до виконання своїх фахових обов’язків негайно або після мінімального інструктажу.

Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 46 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (адміністратор сайту)
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна