Вища освіта у Латвії

У Ризі розташовано Латвійський університет - найстаріший у Латвії. Він входить до Утрехтської мережі - асоціації університетів Європи. Університет було засновано як Латвійську вищу школу 1919 року на основі колишньої Ризької політехніки (заснованої 1862 року). У1923 році школі було надано її нинішнє ім'я - Латвійський університет.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Латвійська Республіка (латв. Latvijas Republika)
- балтійська країна у Північній Європі. Межує з Литвою, Білоруссю, Естонією та Росією.
Латвія - парламентська унітарна республіка. Главою держави є президент, якого обирає вищий законодавчий орган - Сейм. Він також затверджує склад уряду, який очолює прем'єр-міністр.
До Євросоюзу Латвія приєдналася 1 травня 2004 року.
Держава поділяється на 110 країв і 9 міст республіканського підпорядкування. Краї, своєю чергою, діляться на 494 волості. Також Латвія історично, культурно і конституційно складається з чотирьох регіонів: Латгале, Земгале, Курземе, Відземе. Політичним, економічним, культурним та освітнім центром Латвії є її столиця - Рига. Тут проживає понад третина населення країни (717 тис. осіб). Крім того Рига - одне з найкрасивіших міст Європи. Вона багата найрізноманітнішими пам'ятками архітектури, а також є центром народної музичної творчості й майданчиком для проведення різних ярмарків та фестивалів. Найвизначніше місце в Ризі - Векріга («Стара Рига»). Це невеликий район, який є справжнім музеєм під відкритим небом з безліччю старих будівель. Символ міста - Домський собор, побудований 1211 року.

НАВЧАННЯ У ЛАТВІЇ
Станом на 2008 рік система вищої освіти Латвії складалася з:
14 державних вищих шкіл і академій;
6 державних університетів;
14 приватних вищих шкіл і академій;
18 державних коледжів;
8 приватних коледжів.

Усі акредитовані вищі навчальні заклади управляються автономно. Вони присвоюють своїм випускникам вчені ступені або кваліфікацію фахівців у певних професіях. У системі вищої освіти можна виділити три основні етапи.
Вищу освіту можна отримати в коледжі. Це вищий навчальний заклад, який реалізує програми не-університетського типу, в основному орієнтовані на отримання професійних знань і кваліфікацій. Тривалість навчання в коледжах становить 2-3 роки.
У вищій школі впроваджують програми академічної та професійної освіти, що дають право на здобуття вченого ступеню бакалавра через 3 - 4 роки навчання. У більшості випадків передбачено захист дипломної роботи.
Після отримання диплому бакалавра навчання можна продовжити в магістратурі. Диплом магістра (1 - 2 роки навчання після закінчення бакалаврської програми) дає право продовжувати навчання в докторантурі, воно триває 3 - 4 роки. Випускники магістратури також повинні захистити дисертацію. Докторантури існують як при вищих навчальних закладах, так і при деяких дослідницьких інститутах. Учений ступінь доктора наук надається після закінчення три- або чотирирічної програми навчання і публічного захисту дисертації.
Освіту у вищих навчальних закладах можна отримати латиською, англійською та російською мовами.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ
Система вищої освіти Латвії відкрита для іноземних студентів.
На Інтернет-сайті Центру оцінки якості вищої освіти (NEQEC) можна знайти список вищих навчальних закладів та коледжів (інформація доступна англійською мовою). Додаткову інформацію про систему вищої освіти Латвії, освітнє законодавство та визнання іноземних дипломів і вчених ступенів представлено на інтернет-сайті Латвійського центру академічної інформації: www.aic.lv
На сьогодні надання стипендій для іноземних студентів не передбачене, але їх зарахування до вищих навчальних закладів Латвії можливе.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:
Посольство Республіки Латвія в Україні

01901 м. Київ, вул. Івана Мазепи, 6-Б
тел.: +38 044 490-70-30, факс. +38044 490-70-35
www.latemb.kiev.ua
Міністерство освіти і науки Латвії (Izglїtїbasunãtnesministriay)
www.izm.gov.lv
Латвійський академічний інформаційний центр:
www.aic.lv
На цьому інтернет-сайті ви знайдете сторінки Ради з вищої освіти (Augstãkãsizglїtїbaspadome), а також Ради директорів Латвії (Latvijasretorupadome).

Джерело:
брошура "Навчайся в Європі!"
(Представництво ЄС в Україні, Київ, 2012)

Зміст брошури

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов