Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

Які 8 компетентностей є ключовими з точки зору Європейської комісії в галузі освіти?

  • Автор: Super User

The Key Competences for Lifelong Learning, ключових компетенцій, soft skills, м'які навички8 ключових компетенцій вже 10 років є основою освітніх реформ у Європейському Союзі.

В 80-их роках у європейському освітньому просторі сформувалось розуміння, що високий рівень знань випускників шкіл та університетів не гарантує їм успішної професійної самореалізації. Саме тому у 2007 році з'явився документ "The Key Competences for Lifelong Learning – A European Framework": ключові компетенції для навчання протягом усього життя - перелік компетенцій, визначення та розширене тлумачення їхнього змісту.

8 ключових компетенцій:
1) спілкування рідною мовою;
2) спілкування на іноземних мовах;
3) математична компетентність та базові компетенції в науці і технологіях;
4) цифрові компетентності;
5) уміння вчитися;
6) соціальні та громадянські компетенції;
7) навички ініціативи та підприємництва;
8) культурна самосвідомість і самовираження.

"The Key Competences for Lifelong Learning – A European Framework" можна скачати за посиланням.

Вищевказані компетентності XXI століття поступово втілюватимуться у життя в українських школах та університетах. Частина їх на базовому рівні надається сучасною вітчизняною освітою: математична та природнича компетенності, володіння рідною мовою, знання іноземних мов та ІТ-грамотність. На думку Лілії Гриневич, міністра освіти та науки України, додатково необхідні "громадянська і соціальна компетентність, підприємливість і фінансова грамотність, наскрізні уміння, такі як навчання впродовж життя і критичне мислення".

Крім того "на останньому Світовому Економічному форумі було опитування роботодавців: що вам буде більше за все потрібно у найманих працівників у 2020 році? І всі вони говорять про м’які навички, які школа сьогодні зовсім не формує. І університет – теж не формує. Власне, критичне мислення, уміння вирішування комплексні проблеми, співпрацювати з іншими, емпатія – тобто те, чого сьогодні зовсім немає у навчальному процесі" (джерело: http://ua.censor.net.ua/r440800 )

З м'якими навичками, які надає Вінницький національний технічний університет своїм студентам, можна ознайомитись у навчальному посібнику "Навчальна практика" (автори Мельник О.В., Коваль К.О., Бурдейна О.В., Белзецький Р.С., Косарук О.М.) та у відповідному підрозділі сайту Інституту ІНВ ВНТУ.

Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 66 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (адміністратор сайту)
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна