Як змагались і розважались школярі під час Хакатону IT Scouts у ВНТУ

ІТ Scouts ВНТУ21 жовтня 2017 року школярі-учасники руху IT Scouts розважались на захопливому хакатоні у Вінницькому національному технічному університеті. Крім ігор, піци та солодощів, вони штурмували веб-програмування і робототехніку.

Молодіжний рух IT Scouts зібрав юних скаутів на хакатон. Хакатон – це суміш мозкового штурму, квесту і розваг. Повний набір усіх цих складових гарантували організатори від IT Scouts, молодіжної інженерної спілки BEST, їх підтримував Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.

Дощовим осіннім ранком, починаючи з 10 години, діти стікались до головного корпусу технічного університету. Їх зустрічала енергійна музика та вази з цукерками. Кожен самостійно реєструвався і отримував яскравий іменний бейджик з емблемою скаутів.

О 10.30, коли зібралось біля 30 учасників, Хакатон розпочався! Найперше необхідно прокинутись і увімкнути мозок. Тому студенти-помічники на чолі з Андрієм, головою осередку BEST, разом з дітьми затанцювали шалений танок. Вони і підстрибували, і вертілись, махали і руками, і ногами, і навіть головою! Сну не лишилося у жодному з 60 очей!

Хакатон мав два етапи. Перший – веб-квест, другий – робототехнічне змагання. Для квесту учасники розбились на 7 команд, які групувались навколо скаута-лідера і студента-бестівця. Костянтин Коваль, керівник руху ІТ скаутів, просигналізував старт і змагання розпочались!

Було підготовлено кілька завдань на тему веб-програмування. Вони мали різну складність, виконувались усією командою, грунтувались на навчанні у скаутському ІТ-гуртку. Діти вибігли на вулицю і, рухаючись територією навколо університету, у заздалегідь визначених місцях зустрічали бестівця-помічника. Він видавав завдання і слідкував, що воно було виконано якісно. З’ясувалось, головне у веб-квесті – не швидкість, а уважність, точність і знання!

IT Scouts ВНТУ
Хакатон IT Scouts ВНТУ, 21.10.17

Біля 12-ої години перша команда примчала до головної зали хакатону! За нею поступово підтягнулись решта. Їх, зголоднілих і стомлених, чекало частування – з десяток смачних піц та безмежна кількість соку!

Підкріпившись, скаути приступили до наступного етапу Хакатону – робототехніки. Сергій Барабан, викладач кафедри РТ ВНТУ та учасник руху IT Scouts, підготував завдання різного рівня складності. Хтось з учасників збирав робота на дистанційному керуванні з конструктора "Лего". Хтось – програмував на мові "Scratch" готових роботів mBot "Івасика" і "Даринку" (програма для руху траєкторією "нескінченність"). Хтось – на мові "Scratch" програмував Arduino, а інші - на C-подібній мові програмували Arduino IDE. Переможцями стали команди, які перші і правильно виконали своє завдання.

IT Scouts ВНТУ
IT Scouts ВНТУ, mBox

Коли усі закінчили майструвати-програмувати, відбувся турнір між сконструйованими роботами – хто швидше проїде від одного бортика столу до іншого. Перемогла – дружба!

На завершення усі ІТ Скаути зібралися в півколо та привітали один одного з цікавим днем, який вони провели разом. Переможці етапів веб-програмування і робототехніки отримали спеціальні нагородні чашки та сертифікати переможців. Усі учасники Хакатону ІТ Скаутів у ВНТУ отримали сертифікати учасників та невеличкі подарунки – брелоки для ключів та магнітики з емблемою Молодіжного руху IT Scouts.

Ніхто не хотів йти додому, але врешті усі розійшлися, вирвавши у Костянтина Коваля обіцянку, що таких Хакатонів буде більше!

Фото з Хакатону 21.01.17 - http://photo.vntu.edu.ua/album/146

Більше інформації про молодіжний рух IT SCOUTS: див. сайт http://itscouts.vntu.edu.ua/