У Сабарів - навчатись професії енергетика, а не відпочивати

17 жовтня 2017 року студенти факультету енергетики відвідали Сабарів, місто-супутник Вінниці. Замість традиційних для теплого дня розваг та відпочинку, вони з користю провели час на Сабарівській ГЕС.

Василь Володимирович Захаров, викладач кафедри ЕСЕЕМ ВНТУ, організував відвідання  Сабарівської гідроелектростанції для студентів першокурсників факультету енергетики. 4 групи студентів – 3, 4, 5, 6Е-17б – кількістю біля 30 осіб оглянули підприємство, вислухали розповідь працівника станції про особливості її роботи.

Сергій Володимирович – енергетик з 10-річним стажем. Він показав студентам приміщення, де знаходяться турбіни гідроелектростанції, пояснив як відбувається генерація електроенергії, акцентував важливість дотримання правил техніки безпеки під час роботи на подібних установках.

Екскурсантів зацікав факт, що вік турбін електростанції складає більше 90 років! Це турбіна австрійського виробництва, і вона досі безвідмовно працює за належного догляду і ремонту. Крім того, компанія-власник ТОВ "Енергоінвест" навела лад у приміщенні, де розташовані турбіни, тепер тут чисто і світло, як у лікарні (див. фото).

Потужність станції – до 10 кВт, тобто вона належить до групи малих. Зараз підприємств подібної потужності на Вінниччині існує біля 10. Незабаром відкриватимуться нові, оскільки енергія, яку вони генерують, є відновлювана і екологічно-чиста.

Недоліком гідроелектростанції є те, що вона працює лише за певного рівня води у водосховищі, з якого бере воду уся Вінниця. Зокрема, жарким літом 2017 року турбіни вмикались лише біля 15 днів! Крім того, потрібно постійно слідкувати, щоб сміття з річки не потрапило на лопасті. Саме тому потік води перегороджують спеціальні уловлювачі сміття.

Сабарівська ГЕС вже багато років приймає студентів ВНТУ на практику. Згодом декотрі з них лишаються там працювати. Щоб пройти практику на підприємстві, необхідно звернутись у головний офіс компанії власника ТОВ "Енергоінвест".

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Вінниця: