Профорієнтаційний десант презентував ІТ-спеціальності ВНТУ для школярів вінницької ЗОШ №32

ІТ-спеціальності, ВНТУ, вступ 201806 листопада 2017 року представники ВНТУ гостювали у 32-ій школі. Вони знайомили старшокласників з ІТ-спеціальностями, які надає ВНЗ, знайомили з потенційними можливостями і майбутніми перспективами.

Щоб визначитись, ким стати у майбутньому – програмістом чи непрограмістом – потрібно мати максимум інформації, все зважити і обміркувати. Пам’ятаючи про це, старшокласники зібрались у актовій залі школи №32. Вони стали учасниками події, яка дійсно допоможе їм здійснити у майбутньому життєвий вибір.

У школу десантувалась профорієнтаційна команда, яка знайомила підлітків з ІТ-професіями та ІТ-спеціальностями. З цією метою об’єднались Вінницький національний технічний університет та Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище (№4), завдячуючи зусиллям Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці та ініціативі Тетяни Борисівни Баланюк, начальника відділу активної підтримки безробітних ЛРЦЗ.

Першими виступили представниці училища. В своїй презентації вони розповіли підліткам про те, які саме роботи виконуються ІТ-фахівцями: ремонт і налаштування устаткування, встановлення програмного забезпечення, комп’ютерний дизайн та ін. У коротких відео-роликах було показано комфортне і високо-технологічне навчальне середовище у навчальному закладі. Випускники училища особистим прикладом демонстрували, які перспективи очікують його учнів – продовження навчання у вищому навчальному закладі, зокрема, ВНТУ, заснування власної справи та ін.

На другому кроці профорієнтаційного наступу до справи долучилась команда технічного університету. Інтерактивність стала родзинкою виступу Костянтина Коваля, завідувача кафедри інтеграції навчання з виробництвом, к.т.н., доцента. Його запитання примушували школярську аудиторію дійсно "включитись" у процес самовизначення. Школярі зрозуміли, що сучасні ІТ-технології пронизують усе сучасне життя – від прибирання до куховарства, від літератури до музики, від комп’ютерних ігор до комп’ютерного мистецтва тощо.

На допомогу Костянтину поспішили представники факультетів ВНТУ - Леонід Віталійович Крупельницький, к.т.н., доцент, викладач кафедри обчислювальної техніки, заступник завідувача кафедри ОТ з організаційної роботи, та його колега Анатолій Вікторович Снігур, к.т.н., доцент, викладач кафедри обчислювальної техніки, відповідальний за ПО-роботу на кафедрі ОТ. Вони підкреслили масштабність проектів, над якими працюватимуть випускники спеціальностей факультеті ІТКІ. Протягом навчання університет надаватиме студентам, а нині – поки що школярам – усі можливості для оволодіння ІТ-професією. Докази успішного навчання і працевлаштування – на сторінці даного факультету.

Сергій Володимирович Барабан, викладач кафедри радіотехніки, к.т.н., познайомив дітей з факультетом ІРЕН. Окремі напрями навчання на цьому факультеті тісно переплетені з робототехнікою, яка у 3 тисячолітті йде на зміну інформаційним технологіям. Для ВНТУ він готує нову зміну студентів у рамках руху IT-Scouts, на якому викладає курс веб-дизайну та робототехніки для школярів. До речі, розпочато набір нових груп айті-скаутів, зареєструватись можна на сайті http://itscouts.vntu.edu.ua/.

Про факультет КСА розповів у свою чергу Костянтин Коваль. Спеціальності, які надаються факультетом, дають можливість створювати не лише програми як такі, а програмувати автоматику на потужних промислових підприємствах.

Кожен школяр, присутній на презентації профорієнтаційного десанту, отримав набір яскравих друкованих матеріалів – інформацію про факультети та можливості ВНТУ. Якщо у когось з присутніх з’явились питання, на які вони не отримали відповіді, їм пропонується залишити повідомлення у гугл-формі http://bit.ly/2ztA1uX

В останні миті зустрічі школярів з ПО-командою до зали завітав директор ЗОШ №32 Олександр Дмитрович Швець. Учням, які "як зачаровані" слухали про ІТ-професії, він нагадав повертатись на заняття. А присутніх представників навчальних закладів запросив на наступні зустрічі взимку після канікул.

Нижче – короткий фотозвіт зустрічі та презентація ВНТУ

Короткий фотозвіт

ІТ-спеціальності ВНТУ, вступ 2018

Презентація:

На сайті один гість та відсутні користувачі