EnglishRussianUkrainian

Студенти ВНТУ відвідали семінар "Культура мовлення фахівця з вищою освітою"

Кафедра ІНВ, семінар "Культура мовлення фахівця з вищою освітою"31 березня 2016 р. відбувся семінар "Культура мовлення фахівця з вищою освітою", організований кафедрою ІНВ для студентів 1-3 курсів. Ведуча семінару - Анна Троян - пояснювала, як правильно говорити українською мовою: "каталОг" чи "катАлог", "за планом" чи "по плану", "дякую Вам" чи "дякую Вас" та багато іншого.

«Заговори, щоб я тебе побачив!» - говорив Сократ. За тим, як людина говорить, склададають думку про неї як фахівця.

- Старий поділ на професії «інтелігентні» та «неінтелігентні» зник. - звертається Анна Володимирівна Троян до присутніх. - Основний критерій – знання свого фаху, рівень опанування професійною термінологією, професійною образністю. Що означає знати мову професії? Це значить вільно володіти лексикою свого фаху, логічно нею користуватися. Невдале спілкування - найпоширеніша першопричина поразки будь-яких починань.

Студенти, присутні на семінарі, дізнались:
1) про мовний етикет: як користуватись кличним відмінком;
2) про правильність наголосів;
3) про правильне вживання слів, словосполучень;
4) про самоконтроль над використанням русизмів та суржику.

Докладніше зміст семінару - в презентації, яку підготувала Анна Троян - див. посилання http://www.slideshare.net/olenaburdeyna/ss-60339990

Повний Фотозвіт з семінару "Культура мовлення фахівця з вищою освітою" від 31.03.16 - посилання на Альбом Фейсбук

Друк PDF

molodoj_predprinimatel.jpg