Тест "Чи цілеспрямована Ви людина?" (з ключем)

Тест Чи цілеспрямована Ви людина? (з ключем)Мотивація досягнення цілі – це прагнення до поліпшення результатів, незадоволеність досягнутим, наполегливість у досягненні мети. Рівень цієї мотивації можна оцінити за допомогою спеціального тесту цілеспрямованості.

Бажання домогтися свого, чого б це коштувало, - одна з істотних властивостей особистості, що впливає на все її життя. Люди, що мають достатній рівень цієї мотивації, більш рішучі в невизначених ситуаціях, виявляють наполегливість у досягненні мети, отримують задоволення від вирішення складних завдань, не губляться у нестандартних ситуаціях, дуже наполегливі. Перший крок, щоб покращити свою мотивованість на досягнення цілі - самотестування або самоаналіз з наступним пошуком шляхів для саморозвитку.

Питання тесту "Чи цілеспрямована Ви людина"

Методика визначення рівня цілеспрямованості містить 10 питань. Оберіть один з варіантів відповідей: «безумовно так», «мабуть, так», «мабуть, ні», «безумовно ні».

1. Якщо Ви беретеся за щось, то завжди доводите це до кінця?
2. Ви завжди виконуєте свої обіцянки?
3. Ви можете назвати себе цілеспрямованою людиною?
4. Ви сумніваєтеся в своїх силах, здібностях?
5. Вам здається, що Ви ще не знайшли себе?
6. Чи може Ваша думка про самого себе не раз змінитися під впливом будь-яких нових обставин?
7. Обговорюючи важливі життєві проблеми, помічаєте Ви, що Ваші життєві погляди не визначилися?
8. Для Вас в будь-якій справі важливіше не виконання, а кінцевий результат?
9. У житті у Вас було більше успіхів, ніж невдач?
10. Навіть у звичайній роботі Ви намагаєтеся удосконалити деякі її елементи.

Ключ до тесту «Чи цілеспрямована Ви людина?» - правила нарахування балів:
Питання 1, 2, 3, 8, 9, 10: «безумовно так» - 1, «мабуть, так» - 2, «мабуть, ні» - 3, «безумовно ні» - 4.
Питання 4, 5, 6, 7: «безумовно так» - 4, «мабуть, так» - 3, «мабуть, ні» - 2, «безумовно ні» - 1.

Результати тесту для оцінки рівня цілеспрямованості:

Від 28 до 16 балів - Вам слід точніше формулювати свої цілі і подумати про те, як можна підвищити свою мотивацію.

Від 15 до 7 балів - можливо, Ви іноді не все доводите до кінця, але Ви цілеспрямована людина, що дозволяє Вам досягати успіху.

Джерело:
Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала. – М.: Юрист, 2003. – 242 с.