Супер-креативні проекти - як створити святковий настрій?

Тренінг Активна життєва позиція, ВНТУ, студенти27 листопада 2017 р. для студентів 1-3 курсів ВНТУ відбувся тренінг "Активна життєва позиція". Учасники тренінгу генерували ідеї для грантового конкурсу соціальних проектів "Світлі вчинки" БФ "Подільська громада".

13-ро учасників тренінгу – збірна команда, частина учасників якої – айтішники з факультету ІТКІ, між тим як інша частина – екологи з Інституту ЕБМД. Під час заходу усі вони активно спілкувались, генерували ідеї, міркували про серйозні суспільні проблеми і шукали шляхи їх вирішення.

Тренер Олена запропонувала попрацювати разом над суспільно-важливим проектом "Світлі вчинки" БФ "Подільська громада". В рамках проекту необхідно запропонувати програму святкових заходів для тих, хто потребує особливої уваги: дітей-сиріт, хворих у лікарнях, самотніх літніх людей, багатодітних сімей тощо. У програму можуть увійти майстер-класи, тренінги, ігри, розважальні та навчальні програми – головне, щоб в підсумку створювався святковий настрій і був позитивний ефект для усіх учасників заходу.

Тренінг Активна життєва позиція, ВНТУ, студенти

Учасники тренінгу запропонували наступні ідеї:
1.    Зимовий карнавал – ярмарок у центрі міста зі смачними наїдками, іграми та конкурсами (автор – Денис).
2.    Новорічне чудо – святкові ранки у сиротинцях міста, під час яких відбуватимуть шаховий турнір (автор - Толя).
3.    Новорічна театральна постановка – вистава, організована учасниками проекту спільно з дітьми-сиротами (автор - Мирослав).
4.    Орігамі – майстер-класи з виготовлення новорічних орігамі (автор - Даша).
5.    Битва подушками – спортивне новорічне шоу (автор - Юра).
6.    Новорічний басейн – візит до басейну з елементами новорічного шоу (автор - Женя).
7.    Дух свята – солодкий стіл з печивом та іншою смакотою, на завершення – "знищення" піньяти (автор - Тімур).
8.    Новорічний історичний квест по місту (автор - Іван).
9.    Танцювальне новорічне шоу – танцювальний майстер-клас, яке завершується дискотекою і снігом (автори – Вероніки та Оля).
10.    Більше уваги – новорічне турне Діда Мороза і Снігуроньки по сиротинцям (автор - Діма).
11.    Майстер-клас "Новорічні прикраси і декор" (автор - Оля).
12.    Майстер-клас "Новорічне печиво" – випікання і декорування печива (автор - Зоряна).

Трьома проектами, які найбільше зацікавили учасників, стали ідеї майстер-класу з виготовлення орігамі, танцювальне шоу і випікання новорічного печива. Їх вони і допрацьовували далі. Учасники поділились на команди і візуалізувати цілі, етапи та задачі проекту на великому листі паперу. Результати їхньої роботи можна побачити нижче на фотографіях.

Після тяжкої та напруженої двохгодинної праці необхідні розваги! Тому на завершення учасники тренінгу зіграли один тур "Dixit" – гри для розвитку асоціативного мислення та креативності.

Оцінки з анкети анонімного опитування учасників тренінгу "Активна життєва позиція" у ВНТУ: "Весело", "Відмінно!", "Було класно!", "Супер!", "Круто!", "Чудово!", "Неймовірно!", "Класно!", "Було веселоі цікаво!", "Як завжди весело та цікаво!".

Тренінг Активна життєва позиція, ВНТУ, студенти