Американські гірки для студентів-енергетиків

Завод атракціонів Сармат, Вінниця, ВНТУ, екскурсія студентівМісце народження смертельних атракціонів побачили студенти-енергетики 28 листопада 2017 р.

ТОВ "Сармат" – підприємство, яке вже 30 років випускає атракціони – сімейні і екстремальні. Саме у виробничі цехи цього підприємства завітали студенти ВНТУ, щоб дізнатись, як вони створюються – від розробки у конструкторському бюро до збирання у далекому місті-замовнику.

Василь Іванович Снєгур, головний інженер ТОВ "Сармат", привітав гостей, попередив про важливість дотримання правил техніки безпеки та запросив у цехи підприємства. Цехи – приміщення колишнього заводу "Аналог", який випускав високотехнологічні вузли для військових і працював на якісному закордонному обладнанні (японському, німецькому, швейцарському). Це обладнання функціонує і зараз, потребуючи лише дбайливого ставлення.

Конструкторське бюро ТОВ "Сармат" самостійно розроблює атракціони, які випускає підприємство – від простих до складних: "Глобус", "Стелла", "Говерла", "Клоун", "Ланцюжок", "Автотрек" та ін. Усі вони пройшли міжнародну сертифікацію і мають відповідний сертифікат ISO, тому їх купують в Україні та за кордоном. Найпопулярніші атракціони – це "Колесо огляду" і "Американські гірки". Зокрема "Американські гірки" від "Сармат" встановлені у Києві та Чернівцях. У Донецьку було створено цілий парк атракціонів, який, звичайно, тепер не функціонує. У Грузії - "Колесо огляду" у вигляді гігантського годинника, вмонтованого у будинок.

Завод атракціонів Сармат, Вінниця, ВНТУ, екскурсія студентів
Колесо огляду в Батумі, Грузія

В інструментальному цеху – станки токарні, фрезерувальні, свердлильні та інші. Екскурсовод пояснив, як організовано електроживлення цих станків та системи верхнього освітлення. Крім того, студенти зблизька побачили кабінку колеса огляду, яке через півроку буде радувати жителів українського міста Черкаси.

У механічному цеху металеві складові атракціону рубають-ріжуть-варять. Тут розташована потужна підстанція 10 кВ/380 В. Обладнання підстанції студенти не змогли побачити зблизька, оскільки доступ до неї мають особи зі спеціальною групою допуску.

На підприємстві атракціони не доводять до завершеного вигляду. Усі складові частини пакуються і переправляються на місце дислокації. Сюди приїжджають представники компанії, збирають атракціон, налаштовують, перевіряють безпеку і запускають. Очевидно, що точність складових частин є ідеальною.

Завершуючи екскурсію, головний інженер нагадав студентам, що потрібно гарно навчатися, щоб потім роботодавці за ними у чергу ставали:
- Будьте, хлопці і дівчата, хорошими спеціалістами і приходьте до нас нашими наступниками!

Більше про ТОВ "Сармат" - веб-сайт http://zavodanalog.com/

Короткий фотозвіт – див нижче.

Завод атракціонів Сармат, Вінниця, ВНТУ, екскурсія студентів