Шлях ідеї від народження до кристалізації на майстер-класі Sikorsky Challenge

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста Вінниці, ВНТУ23 та 24 листопада 2017 р. відбулось чергове навчання Стартап Школи "Sikorsky Challenge" міста Вінниці. До навчання приступили найкреативніші вінничани.

У майстер-класах Стартап Школи взяли участь близько 50-ти учасників. Переважна більшість з них є студентами технічного університету. Були також представники інших навчальних закладів, молоді підприємці та викладачі. Увечері 23 та 24 листопада 2017 року вони зібрались у ВНТУ, щоб поділитись ідеями та розпочати втілення найперспективніших з них.

Провідний тренер Ігор Пеер, врахувавши минулорічний досвід, вніс деякі зміни у підготовку інноваторів. Як зазвичай, він забезпечив цілковите "занурення" у розробку ідеї та її детальний аналіз з точки зору можливості реалізації. Інтерактивність та різнопланові завдання,  індивідуальна та групова робота, активне та відверте спілкування – все це забезпечує "мозковий штурм" для вдосконалення запропонованих ідей. Крім того, Ігор акцентував увагу на успішному досвіді розвитку стартап-індустрії в Ізраїлі.

Над кращими ідеями працювали команди, які на завершення майстер-класу сформулювали так званий опис "мінімального працездатного продукту" (MVP). Після інтенсивного навчання учасники зрозуміли сильні та слабкі сторони своєї ідеї. До наступного приїзду Ігоря Пеєра вони мають можливість покращити власні напрацювання.

Молодий викладач, Вадим Міськов, вважає, що отриманні знання допоможуть йому допрацювати власну ідею та розробити оптимальну бізнес-модель для реалізації успішного стартапу. Один з представників студентів, Вадим Івацко має ідею, яка, на його переконання, здатна змінити світ. Для її реалізації він проходить навчання та планує створити власну компанію.

В проміжках між інтенсивами для учасників Старатап Школи організовуватимуться різноманітні презентації, лекції, тренінги від партнерів, реалізованих чи реалізовуваних стартапів тощо. Зокрема, 28 листопада до Вінницького національного технічного університету завітали представники стартапу SizeCar, родом з Вінниці. Ігор Добрянський, CEO цього стартапу, розповів про шлях, який пройшла його команда для реєстрації в Україні та США, про особливості розробки MVP, залучення перших реальних інвестицій, кристалізацію ідеї. Також було представлено можливості, які варто використовувати початківцям, рекомендації щодо літератури та пошуку партнерів, про американський досвід розвитку інноваційної галузі у США.

Короткий фотозвіт з майстер-класів Стартап Школа "Sikorsky Challenge" міста Вінниці 23-24 листопада 2017 р.

Стартап Школа Sikorsky Challenge міста Вінниці, ВНТУ