Яких 9 навичок (крім професійних) знадобиться у майбутньому?

Світ вступає у "другу еру машин". Замість людини роботи ведуть автомобілі, виконують завдання секретарів-референтів та помічників юриста, працюють на конвеєрі тощо. Які навички soft skills потрібно мати, щоб не опинитись на обочині?

Поради щодо необхідних у мабутньому навичок на сторінках порталу "Новое время" дає Наталія Кадя, партнер юридичної компанії Marchenko Danevych, кар'єрний та лайф-коуч Міжнародного Еріксонівського Університету в рамках проекту НВ Діалоги про майбутнє.

Для успіху потрібно:

1. Уміння навчатись протягом життя та уміння здобувати знання у потрібний момент.

2. Соціальний інтелект як здатність взаємодіяти, спілкуватись, розуміти і сприймати думку іншої людини.

3. Уміння інтерпретувати інформацію, тобто бачити процеси та об'єкти з різних боків.

4. Доступність як уміння пропонувати роботодавцю саме ті навички, які йому необхідні для роботи над конкретним проектом (замість загального резюме про усе на світі).

5. Уміння об'єднувати інтереси компанії та людства - тобто уміння пропонувати те, що має глобальний сенс.

6. Відкритість - уміння мислити вільно, критичне та аналітичне мислення.

7. Інформаційна грамотність як здатність інтегруватись у будь-яке середовище за допомогою соціальних мереж та інших електронних ресурсів.

8. Гнучкість як здатність пристосовуватись до нового.

9. Креативність - уміння генерувати нові ідеї.

Більше почитати про наступ роботів: стаття "Роботы, экономический рост и неравенство" https://www.imf.org/external/russian/pubs/ft/fandd/2016/09/pdf/berg.pdf та збірці "Аналитическое исследование: мировой рынок роботехники" http://robotforum.ru/assets/files/000_News/NAURR-Analiticheskoe-issledovanie-mirovogo-rinka-robototehniki-%28yanvar-2016%29.pdf