Як оцінити свої шанси на вступ до університету?

Старшокласники та їхні батьки більш-менш можуть спрогнозувати результати майбутнього ЗНО. Знаючи бали ЗНО, можна оцінити свої шанси на вступ до вищого навчального закладу, зокрема, ВНТУ.

Інформаційна система https://vstup.osvita.ua/ має повну інформацію про вступ 2017 року. На основі цієї інформації складено рейтинг закладів вищої освіти за результатами минулорічної вступної кампанії. У ньому усі виші України впорядковані за різними показниками: середній бал тих, хто зумів вступити на контракт, середній бал тих, хто зумів вступити на бюджет, кількість бюджетників/контрактників, конкуренція на 1 місце та ін.

Нижче подано інформацію про Вінницький національний технічний університет:

Середній бал ЗНО на бюджет
ЗНО: 157,91
Середній бал атестату: 9,68
Зараховано на бюджет: 368
Місце у рейтингу 200: 93.

Середній бал ЗНО на контракт
ЗНО: 136,99
Середній бал атестату: 8,80
Зараховано на контракт: 261
Місце у рейтингу 200: 133.

Інформація по зарахованим на бюджет/контракт
Зараховано на бюджет: 368
Зараховано на контракт: 261
Співвідношення бюджет/контаркт: 0,71
Конкурс на 1 бюджетне місце: 11,61
Місце у рейтингу 200: 33.

Показник "Зараховано на контракт":  261.
Місце у рейтингу 200: 111.

Бачачи середній бал ЗНО для вступу на бюджет і прогнозуючи власний бал ЗНО, можна оцінити перспективи вступу на бюджет до того чи іншого вузу:
- маючи високі бали ЗНО і, отже, більше шансів пройти за конкурсом, варто пріоритетним обирати виш з вищим вступним балом і вищим рейтингом,
- маючи середні і нижче середнього бали ЗНО, варто пріоритетним обирати виш з нижчим середнім вступним балом і відповідним рейтингом.

Увага!!! Перед прийняттям рішення необхідно дочекатись інформації про бюджетне замовлення на 2018 рік для пріоритетного вишу, врахувати рівень конкуренції (конкурс на 1 бюджетне місце) та порівняти ці дані з даними інших вишів.

Більше інформації про рейтинг інших вінницьких та невінницьких вишів: див. посилання http://osvita.ua/vnz/rating/vstup-osvita/59065/