Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

Нашестя учнів та роботодавців пережив ВНТУ першого весняного дня

  • Автор: Super User

300 школярів! 20 роботодавців! Потік студентів, деканів, викладачів з усіх факультетів та усіх курсів! Що сталося? День кар'єри у ВНТУ!

Першого весняного дня, разом з першими весняними холодами, снігами і завірюхами, ВНТУ "замело" школярами та роботодавцями! Паралельно цій віхолі вирував потік студентів! Усі вони брали участь у "Дні кар’єри", під час якого зустрічались ті, хто ще тільки планує чи вивчає професію, й ті, хто працевлаштовує і дає перспективу.

Підняли хвилю школярів та роботодавців Центри зайнятості Вінниці – Лівобережний міжрайонний та Правобережний районний. Вони інформували про захід усі школи Вінниці та Вінницького району, активно запрошували роботодавців, які шукають працівників.

Врешті 1 березня 2018 року о 13.30 "цунамі" гостей "затопило" технічний університет!

У актовій залі школярів зустрів Анатолій Теклюк, ініціатор інтелектуальних ігор для молоді "Баюнале" та багатьох культурно-розважальних програм у технічному університеті. У веселих конкурсах та вікторинах він розігрував призові фішки, які давали можливість отримати смачний чи корисний приз. У перервах між розвагами студенти різних факультетів презентували свої спеціальності, яскраво та доступно описуючи перспективи навчання у ВНТУ.

У фойє перед актовою залою відбувалось активне спілкування представників факультетів зі школярами. Кожен факультет розклав на агітаційних столах усе найкраще, що знайшлося у навчальних класах та дослідницьких лабораторіях. Факультети програмування, автоматики, радіотехніки, машинобудування, будівництва, енергетики, менеджменту, інститут екології змагалися між собою, наввипередки агітуючи школярів до обрання певних спеціальностей. Найбільшою популярністю користувались зелені повітряні кульки енергетичного факультету. Вони символізували потенціал зеленої енергетики та світовий потік інвестицій у цю галузь.

"Майнінг" фішок – фішка "Дня кар’єри" у ВНТУ! Школярі "майнили" фішки, беручи  участь у розвиваючих майстер-класах. Вони створювали веб-сторінки, програмували рух роботів, складали радіосхеми. Допомагали техно-творчості волонтери Молодіжного руху It-Scouts: викладачі Руслан Белзецький та Сергій Барабан, студенти Микола Василенко, Сергій Ліхошовський, Владислав Романець.

Фішки, зароблені "майнінгом", обмінювались на шоколадні батончики, печиво, блокноти і ручки, кружки і футболки. Вони стануть для школярів приємною згадкою про години, проведені у ВНТУ під час "Дня кар’єри". Пунктом обміну фішок на призи керував Дмитро Штофель, який зірким оком відсіював тих нешколярів, котрі намагались отримати подарунки. Завдяки йому усі подарунки знайшли своїх справжніх нових власників. Особливо приємно було вручати подарунки двом юнакам, які завітали до ВНТУ з Жмеринської школи №6: вони отримали пам’ятну футболку!

Молодіжна спілка Best-Vinnitsya яскравою та гучною презентацією знайомила школярів з можливостями, які відкривають інженерні змагання та інші заходи даної організації для студентів ВНТУ. Команда ENACTUS, який об’єднує підприємливих та кмітливих, показувала нагороди, отримані на міжнародних конкурсах в Україні та за кордоном.

Між тим поруч вирував інший потік – студенти знайомились з роботодавцями. Емісари 20-ти компаній розташувались у холі корпусу №2 ВНТУ, щоб познайомитись зі своїми майбутніми потенційними працівниками. Кожна компанія зареєструвалась і залишила свої контакти за спеціальним столом, за який відповідала Анастасія Урода, студентка енергетичного факультету. Завдяки її зусиллям телефони контактних осіб збережені і будуть використані для співпраці щодо практики та працевлаштування студентів.

Після 14 години студенти усіх факультетів почали стікатися до представників компаній. Вони підходили до столів, дізнавались про існуючі вакансії, про вимоги до працівників. Ця інформація дасть їм можливість зрозуміти, яких знань та навичок їм не вистачає для успішної роботи у майбутньому. Ті, хто особливо прагнув знайти роботу, підготував резюме та домовлявся про співбесіди.

Спекотно було біля стенду з гарячими вакансіями від Центрів зайнятості. На стенді помістилось біля 30 аркушів А4 з інформацією про наявні посади, які очікують бажаючих їх зайняти. Повна інформація про підприємство, яке пропонує працевлаштування, умови роботи, заробітну плату та ін. дає можливість кожному підібрати місце відповідно до власних вимоги та вподобань.

При цьому важливо врахувати: дані вакансії на те й гарячі, що дуже швидко втрачають актуальність – вони відкриті дуже короткий проміжок часу, а потім їх займають ті, хто перший, і маючи відповідну кваліфікацію, звернувся на підприємство. Тому найрозумніше: скористатись онлайн-базою даних Державної служби зайнятості за адресою https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy   На сайті можна підібрати роботу на будь-який смак, обравши регіон, місто, професію, посаду, діапазон заробітної плати, характер роботи та інші налаштування.

Детальну інформацію про компанії студенти отримали можливість  у конференц-залі ВНТУ. Більше про презентації: див. розділ "Презентації роботодавців".

"День кар’єри" у ВНТУ продемонстрував три щаблі, які має пройти людина для успішної професійної самореалізації. Спершу – обрати спеціальність, таку, щоб була затребувана ринком праці і щоб була до душі. Потім – оволодіти знаннями та навичками, які необхідні фахівцям на робочому місці. І нарешті – знайти роботу, яка відповідатиме отриманій спеціальності та задовольнятиме за умовами роботи та заробітною платою. І тільки від самої молодої людини залежить, чи докладе вони відповідні зусилля, щоб успішно пройти ці щаблі і досягнути бажаної мети.

Більше фото: "День кар'єри" у ВНТУ 01.03.18
http://photo.vntu.edu.ua/album/183  , http://photo.vntu.edu.ua/album/182 

Відео у ЗМІ:
ВІТА ТБ
Про профорієнтацію https://youtu.be/l6rP1rZ367k?t=1168 
Про Ярмарок кар’єри https://youtu.be/l6rP1rZ367k?t=1041 
ТРК Вінниччина
https://www.youtube.com/watch?v=lo2q80c1HMw

Подяка усім учасникам та організаторам "Дня кар’єри" у ВНТУ 01 березня 2018 р.!
Команда організаторів
Центри зайнятості:
Лівобережний міжрайонний центр зайнятості м. Вінниці
Правобережний районний центр зайнятості м. Вінниці
ВНТУ:
викладачі та працівники: Анатолій Теклюк, Руслан Белзецький, Костянтин Коваль, Юрій Булига, Дмитро Штофель, Олена Косарук, Сергій Барабан, Ярослав Іванчук, Олена Григор'єва (керівниця Студентського профкому), Яна Чайковська (керівниця ENACTUS), Валентина Кравчук, а також весь колектив кафедри ІНВ, усі зам. декани з виховної роботи факультетів ВНТУ, активісти Best-Vinnitsya, ENACTUS, Студентського профкому та ін.;
студенти: Андрій Ковальчук (ФІТКІ, керівник Best-Vinnitsya), Микола Василенко (ФІТКІ), Анастасія Урода (ФЕЕЕМ), Владислав Романець (ФКСА), Сергій Ліхошовський (ФІРЕН) та ін.
Подяка УСІМ, неназваним тут по-іменно, хто долучився до проведення заходу!

Учасники
Навчальні заклади: школи №2, №5, №8 (10А, 11А), №10, №12, №15, №16, №17 (10А, 10Б), №22 (11А),  №26 (35 учнів),  №32,  №34,  №35, Жмеринська школа №6, Технічний ліцей, Вінницький коледж харчових технологій, Корделівська школа, Глухівецька школа.
Підприємства: ДП "Електричні системи", КП "Вінницяоблводоканал", ТОВ "Барлінек інвест", ПАТ "Вінниччина-Авто", ТОВ "Вінницязерносервіс", ПАТ "Вінницький молочний завод "Рошен", ТОВ "Вінницький агрегатний завод", ВП "Хлібпром", "Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці", Філія "Вінницятрансприлад" ПАТ "Українська залізниця", ТОВ "Мур", ТОВ "Агроград В", ВП "Вінницький авіаційний завод" ПАТ "Мотор Січ", ВД ПАТ "Укрпошта", ПАТ КБ "Уксиббанк", ВФ КБ "Приватбанк", ТОВ "Майтек плюс", ТОВ "Промавтоматика Вінниця", ТОВ "ВТН", КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", Компанія MLSDev.Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 42 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна