Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом

Як ростиме мережа стартап шкіл в Україні?

  • Автор: Super User

Стартап школа Sikorsky Challenge міста Вінниця, Костянтин Коваль, ВНТУ7 квітня 2017 р. у Києві відбувся Форум ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Польщі. Учасники Форуму обговорювали розвиток мережі стартап шкіл в Україні та реалізацію міжнародних польсько-українських інноваційних проектів.

Стартап школа Sikorsky Challenge міста Вінниця, Костянтин Коваль, ВНТУВ Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» спілкувались дев’яносто очільників вищих технічних навчальних закладів України і понад вісімдесят їхніх колег з Польщі впродовж двох днів розглядатимуть стан, можливості та перспективи розширення співпраці, а також спільні проблеми української і польської вищої технічної освіти та шляхи їхнього подолання. Участь в роботі взяв ректор Вінницького національного технічного університету Грабко Володимир Віталійович та завідувач кафедри ІНВ Коваль Костянтин Олегович.

Стартап школа Sikorsky Challenge міста Вінниця, Костянтин Коваль, ВНТУУ вітальному слові до учасників Форуму, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, зазначила: «Ви формуєте еліту країн. Тих, хто стане драйвером їх інноваційної економіки. І те, що ми зараз гуртуємося і об’єднуємося, виявом чого є й цей Форум, є ще одним свідченням того, наскільки Україна потрібна Польщі, а Польща – Україні, –– Ми дуже добре усвідомлюємо нині , хто є для України партнером, чи навіть не партнером, а справжнім другом. І тому для нас надзвичайно важливо вибудовувати між різними професійними спільнотами наших країн тісну співпрацю, яка буде плідною та результативною для обох сторін. Гадаю, що співпраця між технічними вишами в усіх сферах є ще одним, дуже міцним мостом між нами».

Після урочистостей відбулося пленарне засідання, на якому учасники Форуму обговорили низку загальних питань, які стосувалися стану, досвіду і перспектив розвитку кооперації польських і українських технічних вишів.

Другий день розпочав роботу за тематичними напрямками у форматі круглих столів. Одним з яких був - Круглий стіл «Європейське мережування стартап-шкіл та формування спільних інноваційних середовищ».

Стартап школа Sikorsky Challenge міста Вінниця, Костянтин Коваль, ВНТУПерша в Україні Стартап школа була створена в 2014 році на базі  НТТУ "Київський політехнічний інститут ім.Ігоря Сікорського". В 2016 році за допомоги та за методиками київської  Стартап школи Sikorsky Challenge  відкрилася школа в м. Баку (Азербайджан), в кінці  2016 на початку 2017 - стартап школи в містах Вінниця та Маріуполь. У червні 2017 року планується відкриття школи в м. Дніпро. Незабаром з'явиться подібна стартап школа і в республіці Білорусь. Під час обговорення з’ясувалось, що визначальною особливістю мережі стартап шкіл України є те, що усі вони створюються на базі вищих навчальних закладів.

Метою Круглого столу було обговорення потреб і можливостей щодо розвитку спільного інноваційного середовища українських та польських університетів, основою якого може стати україно-польська мережа університетських Стартап Шкіл.

З української сторони у круглому столі взяли участь:
•    Згуровський Михайло, ректор НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського", керівник проекту  інноваційна екосистема Sikorsky Challenge
•    Малюкова Інна, директор Інституту післядипломної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського, керівник проекту Cтартап школа Sikorsky Challenge,
•    Володимир Гнат, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка»
•    Костянтин Коваль, завідувач кафедри ІНВ, керівник Стартап школи Sikorsky Challenge Вінницького національного технічного університету
•    Ігор Ленцов, проректор з наукової роботи Приазовського державного технічного університет, керівник стартап школи в Маріуполі.

Стартап школа Sikorsky Challenge міста Вінниця, Костянтин Коваль, ВНТУЗ польської сторони:
•    Катаржина Вальчик-Матушик, замісник директора, Національний контактний пункт науково-дослідних програм ЄС, Голова Асоціації TOP-500 Innovators
•    Аркадіус Мезик - ректор сілезьського технологічного уіверситету
•    Біанка Шівіньська, Голова Науково-освітнього фонду Perspektywy
•    Пшемислав Секальський - співзасновник Міждисциплінарної школи інновацій (ISI), Технологічний університет м. Лодзь
•    Кінга Куровська
Катаржина Вальчик-Матушик, модератор Круглого столу,   познайомила учасників Столу з організаційною інфраструктурою інноваційних підприємств Польщі та засобів їхньої  взаємодії с ЄС. Біанка Шівінські на прикладі суто жіночого інноваційного середовища розповіла про ефективні інструменти та успішні приклади співпраці науки та бізнесу.  Пшемислав Секальський поділився своїм баченням перспектив та стратегії розвитку технопарків.
Польські колеги говорили також про стратегії та інструменти промоції локальних інноваційних середовищ та про ефективність політики держав Європейського союзу з розвитку інноваційних середовищ.
В свою чергу, українська сторона розповіла про власні досягнення в справі розбудови інноваційного потенціалу України на прикладі створення та функціонування Стартап шкіл в різних регіонах України. Інна Малюкова розповіла про першу в Україні Стартап школу Sikorsky Challenge в Києві, Костянтин Коваль та Ігор Ленцов  - про першу групу випускників своїх Стартап шкіл та особливості  інноваційного клімату в своїх регіонах.

Насамкінець Круглого столу Володимир Гнат зачитав  погоджені сторонами рекомендації на майбутнє:
•    Створення україно-польської мережі стартап шкіл на базі мережі стартап шкіл Sikorsky Challenge НТУУ "КПІ"
•    Підготовка спільних україно-польських інноваційних проектів та подання заявок на участь у програмі  Horizon 202
•    Підготовка спільних україно-польських стартапів та подання заявок на участь у європейських акселераційних програмах та програмах фінансування європейського союзу.
•    Представлення спільних інноваційних проектів та участь у конкурсі інноваційних проектів Sokorsky Challenge 2017, який проходитиме 10-13 жовтня 2017 року в НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського.  


Корисно для навчання

Корисно для працевлаштування

Зараз на сайті

На сайті 73 гостей та відсутні користувачі

Напрями

Корисне

Новини

Загальне

Про нас

Вінницький національний технічний університет
Інститут інтеграції навчання з виробництвом
Кафедра інтеграції навчання з виробництвом
тел. +38 0432 651 492
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
адреса: ауд. 101а, 209 ГУК, б. 95, Хмельницьке шосе, м. Вінниця, Україна