Які soft skills потрібні айтішникам?

Щоб зробити кар'єру у ІТ-сфері, потрібно мати певні особисті якості (soft skills). Які?

Основних рангів у сфері програмування є три: Junior Developer (молодший програміст-розробник з базовими знаннями і мінімальним досвідом), Developer або Middle Dev (програміст-розробник з грунтовними знаннями і досвідом), Senior developer (провідний розробник, відповідальний за все). Щоб розвиватись від одного рангу до іншого, очевидно, необхідно здобувати професійні знання і навички. Між тим, є soft skills, без яких не дорости до рівня Senior, а також Lead-позицій.

SOFT SKILLS для ІТ, на думку провідних спеціалістів ІТ-компаній (EPAM, Digicod, DaraArt, Appus Studio, CoreValue та ін.):

1) комунікабельність - щоб уміти зрозуміло говорити і розуміти сказане іншими;

2) уміння пояснити свої думки -щоб чітко і ясно пояснити команді важливу інформацію;

3) ораторське мистецтво - щоб ефективно виступати на внутрішніх нарадах і на презентаціях клієнту;

4) уміння вести перемовини - щоб уміти домовлятись і узгоджувати позиції з колегами та замовниками;

5) уміння працювати в команді - щоб фокусуватись на ефективному результаті для команди, а не своєму особистому;

6) уміння навчати інших (менторство, наставництво) - щоб передавати свої знаннями іншим членам команди, менш досвідченим;

7) емпатія та емоційний інтелект - щоб вирішувати конфлікти і уміти створювати комфортну для роботи атмосферу.

Джерело: https://dou.ua/lenta/articles/soft-skills-for-seniors-1/