Екскурсія на Писарівську сонячну електростанцію для студентів ВНТУ

Студенти 1-го курсу факультету енергетики ВНТУ відвідали сонячну станцію поблизу Калинівки.Студенти 1-го курсу факультету енергетики ВНТУ відвідали сонячну станцію поблизу Калинівки.

26 вересня 2018 року для півтора десятка студентів факультету енергетики відбулась екскурсія на Писарівську сонячну електростанцію ТОВ "ВінСолар". Як працюють сонячні панелі та електроустаткування розповідав черговий диспетчер - Олександр Іванович, а також Захаров Василь Володимирович, викладач ВНТУ, організатор екскурсії.

Потужність сонячної електростанції - 2,5 МВт. Електроенергія виробляється за допомогою косостоячих модулів з фотоелементами. Також на території станції є кілька поворотних модулів, які повертаються згідно з положенням сонця та показниками міні-метеостанції. Недоліками поворотних модулів є їхня висока вартість, залежність від вітру та висока ймовірність виходу з ладу механічних частин. Перевага - здатність максимально ефективно використовувати світловий день для генерування електроенергії.

Обслуговують електростанцію двоє-троє осіб, які мають високу кваліфікацію та великий досвід роботи. Саме тому диспетчер Олександр Іванович порадив студентам-першокурсникам максимальну увагу приділяти отриманню практичних навичок та досвіду роботи в умовах реальних підприємств.

Короткий фотозвіт з екскурсії студентів ФЕЕЕМ на сонячну електростанці ТОВ "ВінСолар" у с. Писарівка Калинівського району Вінницької області: